Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia. Odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów kl. I-III, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Ale 11 listopada to także czas radosnego świętowania imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu. Z tej okazji rogale świętomarcińskie wypieka się tylko przed 11 listopada. Zwyczaj wypiekania rogali pochodzi z Poznania i jego okolic, więc ta tradycja także zagościła w naszej szkole, i w przeddzień święta wypiekamy ten tradycyjny przysmak. Rogalem ze słodkim nadzieniem częstowaliśmy każdego ucznia i pracownika naszej szkoły.

J.D.

 

 

By No Comment 11 listopada 2023
Skip to content