Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W dniu 4 czerwca br. pierwszoklasiści uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Publicznej Gminy Połajewo w Połajewie. Na miejscu przyjęła nas bibliotekarz Pani Joanna Sobkowiak. Dzięki lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Panią Asię poznaliśmy największą bibliotekę w naszej gminie, zobaczyliśmy wszystkie pomieszczenia, księgozbiory w nich zgromadzone i zasady wypożyczania książek oraz przypomnieliśmy sobie jak na co dzień należy obchodzić się z książkami. Największą jednak atrakcją okazała się możliwość wypożyczenia i/lub oddania „na niby” książki w systemie SOWA, a także samodzielne wyszukiwanie ciekawych książek na regałach w oddziale dla dzieci. Zajęcia były bardzo intensywne i obfitowały w wiele nowych informacji i doświadczeń. Miejmy nadzieję, że zaowocują tym, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły w niedługim czasie pojawią się wraz z dorosłymi opiekunami (warunek konieczny) w murach naszej gminnej biblioteki, by oficjalnie zapisać się do grona jej czytelników ☺

 

By No Comment 5 czerwca 2024
Skip to content