Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W piątek, 21 czerwca, społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie uroczyście zakończyła rok szkolny 2023/2024. Tego dnia, po raz pierwszy w historii naszej placówki, uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnanie absolwentów odbyły się na nowo otwartej sali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem szkoły od wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Pocztowi flagowemu towarzyszyła delegacja uczniów, która zapaliła znicz przy kamieniu upamiętniającym naszego patrona – świętego Jana Pawła II. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn narodowy. Zgromadzonych na sali gości, w tym wójta pana Stanisława Pochyluka, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców powitała pani dyrektor Magdalena Rembacz. Podczas swojego przemówienia szczególne słowa podziękowania pani dyrektor skierowała do pani Danuty Grencel, która kończy swoją długoletnią pracę w naszej szkole i odchodzi na emeryturę. Jej wkład w rozwój i życie szkoły pozostanie niezapomniany.
Dalszą część uroczystości stanowiło wręczenie świadectw i nagród. Uczniowie z najwyższymi osiągnięciami otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, które były uhonorowane wpisem na Złotą Listę. Jest to wyróżnienie, które świadczy o ich wyjątkowej pracowitości i determinacji w dążeniu do wiedzy i umiejętności. W trakcie ceremonii tytuł najlepszego absolwenta roku szkolnego 2023/2024 przyznano uczennicy Anastazji Kaźmierczak. Jej zaangażowanie, wysoka średnia ocen oraz liczne sukcesy w konkursach artystycznych przyniosły jej to zaszczytne miano. Tytuł najlepszego sportowca przypadł Antoniemu Krzysztofowi Mazurowi. Uczniowie zostali również nagrodzeni za swoje osiągnięcia artystyczne, sportowe, wzorową frekwencję i czytelnictwo. Wręczono nagrody za pracę na rzecz szkoły i klasy oraz wolontariat. Na uroczystości nie mogło zabraknąć listów gratulacyjnych dla rodziców oraz podziękowań za ich zaangażowanie w życie szkoły. Dzięki ich wsparciu i współpracy możliwe było osiągnięcie wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie klasy IIIa kończący pierwszy etap edukacji oraz absolwenci, którzy w krótkim programie artystycznym wyrazili swoje podziękowania pani dyrektor, wychowawcy panu Hieronimowi Nowakowskiemu, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie.
Absolwentom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Uczniom życzymy udanych, pełnych wrażeń, a nade wszystko bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

K.M.

 

By No Comment 23 czerwca 2024
Skip to content