Niezmiernie miło nam poinformować że uczennica klasy VIIIa, Karolina Smydra, zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”.
Po raz szósty Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Oddział w Rzeszowie zaprosiło dzieci i młodzież do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie plastyczno-literackim „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”.
Głównym celem konkursu jest zachowanie okruchów historii dzielnych ludzi, naszych przodków, a także ich niezwykłego przyjaciela – kaprala Wojtka Misia, którzy wspólnie w czasie II wojny światowej przeszli szlak bojowy 2. Korpusu Polskiego walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny.
Konkurs polegał na przygotowaniu kartki pocztowej, komiksu lub opowiadania w polskiej wersji językowej, przedstawiającego epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, rozgrywający się na tle działań Wojska Polskiego na Wschodzie, a następnie 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej.
Praca plastyczna (pocztówka) naszej uczennicy, z krótkim opisem historycznym, została doceniona z pośród 400 nadesłanych prac.
Karolinie gratulujemy i zachęcamy do udziału w VII edycji konkursu.