Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Mój herb rodowy.

Uczniowie klasy VI a oraz VI b, przygotowali herb swojej rodziny. Każdy herb posiadał krótki i jednoznaczny opis. Szóstoklasiści  dokonali tzw. blazowania zgodnie z zasadami heraldyki. Herb każdego ucznia był wyjątkowy i niepowtarzalny.

WIOSNA NA LEKCJI PLASTYKI

Wiosna w pełni i to ona była tematem jednej z majowych lekcji w klasie 4a. Uczniowie wykonali wiosenne kwiaty techniką mieszaną –  wycinanie i rysowanie pisakami. W galerii zdjęć zobaczycie  wiosenne pomysły naszych czwartoklasistów. Ciekawi jesteście, jak wyglądają? Zapraszamy do ich obejrzenia.

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi już niebawem, więc zapraszamy do zapoznania się z grą pt. “Akcja SEGREGACJA!” Warto utrwalić  informacje dotyczące poprawnej segregacji odpadów ponieważ dbanie o planetę to nasz obowiązek również w obecnej sytuacji. Zapraszamy do nauki i zabawy 😉

https://view.genial.ly/5e971e3a043e350e09005ddb

źródło: https://www.janauczycielka.com/


„NIE BĄDŹ ZIELONY W KWESTII AUTYZMU”

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem kampanii jest kolor niebieski. Dlatego hasłem przewodnim akcji było „ Nie bądź zielony, w kwestii autyzmu” . W tym roku nasi uczniowie,  zachęceni przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią Sylwię Rychlik, założyli w swoich domach niebieski element stroju oraz wykonali plakaty. Cieszy nas to, że młodzi ludzie zauważyli iż, świat ludzi z autyzmem wygląda dużo inaczej od naszego. 


DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Dzień kolorowej skarpetki to Światowy dzień osób chorych na zespół Downa, obchodzony corocznie 21 marca. Data ta jest wyjątkowa, uczniowie witają wiosnę oraz wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu . W światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka! W związku z tym uczniowie naszej szkoły z inicjatywy pani Sylwii Rychlik, wykonali plakaty. Każdy sam indywidualnie w zaciszu swojego domu. Tworzył dzieło, aby ukazać je społeczności szkolnej.  Naszym głównym celem było zwiększenie świadomości  wśród społecznej szkolnej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.


PASOWANIE NA RYCERZA

Podczas lekcji historii w klasie Vb omawialiśmy epokę rycerzy oraz średniowiecznych zamków. Uczniowie mogli na moment przenieść się w czasie i zostać rycerzem. Trzy są rycerza przymioty święte: czystość w miłości i prawdzie, cześć rycerza moc uczynku rodząca oraz sprawność oręża ku obronie słabych i przestrodze niesprawiedliwych. Ale stanie się rycerzem wcale nie było taką prostą sprawą, o czym przekonali się nasi uczniowie. W dniu 13 lutego br. po zapoznaniu z tajnikami życia rycerskiego uczniowie klasy Vb zostali pasowani na rycerza, by z giermka stać się prawdziwym obrońcą swojej Ojczyzny. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami, książę dobył miecz i kładąc raz na prawym następnie na lewym ramieniu miecz, pasował giermka. Ten wówczas otrzymywał, pas, ostrogi oraz zbroje i stawał się prawdziwym rycerzem. A wszystko obserwowały nadobne panny. Na zakończenie uroczystości, uczniowie zaprezentowali swoje makiety średniowiecznych miast, wypraw krzyżowych oraz zamków.