Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Koło Cyfrowa Szkoła jest formą zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą uczniom doskonalenie kompetencji w zakresie stosowania TIK, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań informatycznych uczniów, przygotowanie do sprawnego i świadomego poruszania się w świecie mediów oraz kształtowania aktywności poznawczej i twórczej ucznia. Zajęcia z uczniami odbywają się we wtorki w godz. 13.35 – 14.20.

 

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

List do Mikołaja to nieodłączna tradycja okresu przedświątecznego. Aby święty Mikołaj poznał nasze wymarzone prezenty postanowiliśmy napisać do niego list.  Pisząc wiadomość do świętego, w czasie zajęć koła „Cyfrowa Szkoła”,  nauczyliśmy się korzystać z generatora listów. Teraz na pewno nasze listy dotrą do Mikołajna czas. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWORZYMY PLAKAT

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w czasie zajęć on-line koła Cyfrowa Szkoła ćwiczyliśmy umiejętność posługiwania się programem graficznym. Uczniowie tworzyli plakaty, na których to przedstawili prawdziecka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NETYKIETA – ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W SIECI

Z uwagi na aktualną sytuację zdrowotną w kraju, nauka odbywa się w formie zdalnego nauczania. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Cyfrowej Szkoły przypomnieli sobie zasady właściwego zachowania w sieci, czyli tzw. NETYKIETĘ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMUJEMY ZE Scottie Go