Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Koło Cyfrowa Szkoła jest formą zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą uczniom doskonalenie kompetencji w zakresie stosowania TIK, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań informatycznych uczniów, przygotowanie do sprawnego i świadomego poruszania się w świecie mediów oraz kształtowania aktywności poznawczej i twórczej ucznia. Zajęcia z uczniami odbywają się we wtorki w godz. 13.35 – 14.20.

 

GIMNASTYKA MÓZGU

W czasie pandemii wielu z nas dba o swoje ciało i kondycję fizyczną. A co z naszym mózgiem? O niego też warto zadbać. Jednym ze sposobów na poprawę koncentracji i naszej pamięci jest rozwiązywanie krzyżówek, rebusów oraz łamigłówek. Na dzisiejszych zajęciach Koła Cyfrowej Szkoły postawiliśmy na krzyżówki. Za pomocą generatorów tworzyliśmy szarady z różnych dziedzin. Powstały krzyżówki sprawdzające wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych oraz humanistycznych. Wśród naszych łamigłówek znalazła się również królowa nauk – matematyka 🙂 Zapraszamy do gimnastyki mózgu z naszymi krzyżówkami!

LEKCJA Z KODAMI QR

Kod QR to odpowiednik kodu kreskowego, jednak ma od niego zdecydowanie więcej zastosowań. Można na przykład zapisać w nim dowolny tekst i to właśnie w takiej formie posłużył nam na zajęciach. Jesteście ciekawi jakie informacje pod nimi ukryliśmy? Wystarczy zeskanować obrazek za pomocą ogólnodostępnych aplikacji. Niecierpliwym podpowiadamy, że pod kodami kryją się ciekawostki dotyczące języka ojczystego 😉 Zapraszamy do zabawy!

                 
 
 
 
 
 
 
 
TWORZYMY  WALENTYNKOWE CHMURY WYRAZOWE
 

14 lutego tuż, tuż… A może by tak w czasie nauczania zdalnego obdarować bliską nam osobę e-walentynką? Z okazji zbliżającego się Dnia św. Walentego na zajęciach koła tworzyliśmy walentynkowe chmury wyrazowe. Oprócz poznania nowego narzędzia oraz jego możliwości ćwiczyliśmy również umiejętność poszerzania zasobu słownictwa związanego ze świętem miłości zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 
 
 
   

JAK BYĆ BEZPIECZNYM ONLINE?

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto wszystkich interautów. Z tej okazji, na kolejnych zajęciach koła Cyfrowej Szkoły utrwalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Tym razem uczniowie mieli za zadanie opracować i wykonać komiks o właściwym zachowaniu w Internecie. A czy Ty wiesz jak w bezpieczny sposób korzystać z sieci?

 

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

List do Mikołaja to nieodłączna tradycja okresu przedświątecznego. Aby święty Mikołaj poznał nasze wymarzone prezenty postanowiliśmy napisać do niego list.  Pisząc wiadomość do świętego, w czasie zajęć koła „Cyfrowa Szkoła”,  nauczyliśmy się korzystać z generatora listów. Teraz na pewno nasze listy dotrą do Mikołajna czas. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWORZYMY PLAKAT

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w czasie zajęć on-line koła Cyfrowa Szkoła ćwiczyliśmy umiejętność posługiwania się programem graficznym. Uczniowie tworzyli plakaty, na których to przedstawili prawdziecka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NETYKIETA – ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W SIECI

Z uwagi na aktualną sytuację zdrowotną w kraju, nauka odbywa się w formie zdalnego nauczania. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Cyfrowej Szkoły przypomnieli sobie zasady właściwego zachowania w sieci, czyli tzw. NETYKIETĘ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMUJEMY ZE Scottie Go

Skip to content