Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Koło Odkrywców jest skierowane do uczniów klasy IV, którzy interesują się tematyką przyrodniczą oraz ekologiczną. W roku szkolnym 2020/2021 koło odbywa się w każdy czwartek w godzinach od 12:45 do 13:30.

 

TWORZYMY LAPBOOKI

Jakie zwierzęta są naszymi ulubieńcami? Czym karmić chomiki? Jaki ptak kolorowy uczy się ludzkiej mowy? Tematem kolejnych zajęć Koła Odkrywców były zwierzęta, które hodujemy w naszych domach. Po zebraniu informacji dotyczących trybu życia i wymagań życiowych naszych pupili, ochoczo przystąpiliśmy do pracy. Lapbook jako metoda pracy jest nie tylko wspaniałą okazją do kształtowania wiedzy o zwierzętach, ale także możliwością zabawy i kreatywnego myślenia podczas nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEKCJA – KOMÓRKA 

Nasi naukowcy poznali najmniejszą strukturalną i funkcjonalną jednostkę organizmów żywych – komórkę. W trakcie zajęć samodzielnie wykonali modele komórek roślinnych i zwierzęcych i poznali podstawowe funkcje życiowe głównych organelli komórkowych.


POZNAJEMY WŁAŚCIWOŚCI CIECZY NIENEWTONOWSKIEJ

Ciecz nienewtonowska to masa niezwykła, wydaje się magiczna, a tak naprawdę to czysta fizyka. Jeśli się ją zgniata ma konsystencję plasteliny, ale pozostawiona na chwilę wypływa przez palce. Musieliśmy dokładnie sprawdzić jej właściwości. Nam się udało 🙂 a czy Wy podejmiecie wyzwanie i sprawdzicie jak reaguje płyn nienewtonowski?