Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Kochani! – „Słoneczka dobrych uczynków”

Oto dar dla Świętego Jana Pawła II przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów z klas I-III. „Cała Polska robi prezent św. Janowi Pawłowi II ”, taki był cel ogólnopolskiego projektu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

Słoneczka dobrych uczynków” zrobione przez naszych uczniów podczas kwarantanny były główną ideą projektu, wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Uczniowie na promieniach spisywali swoje dobre uczynki, które wykonali podczas kwarantanny, by w ten sposób uczcić pamięć naszego Papieża i patrona naszej szkoły. Naszym celem było również budowanie wśród uczniów poczucia wspólnoty i solidarności. Wszystkie duchowe dary dla Jana Pawła II zostaną spisane w księdze, która zostanie uroczyście złożona w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w dniu setnych urodzin, 18 maja 2020 roku. W ramach projektu stworzona została interaktywna mapa, na której są zaznaczone wszystkie inicjatywy osób, szkół, które chcą wyrazić wdzięczność za dar życia Karola Wojtyły. Daje to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i wzajemnego wspierania się w czynieniu dobra.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie się w ten projekt, ale również za dobre serce i solidarność.

D.G.

    

By No Comment 18 maja 2020
Skip to content