Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

„Totus Tuus – Cały Twój, Maryjo”

 motto życia św. Jana Pawła II

„Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. 

Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.”

Ludwik Maria Grignion de Montfort,

Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny.

XX Dzień Papieski przeszedł do historii. W tym roku obchodziliśmy to szczególne dla nas święto w niedzielę 11 października. Reprezentanci społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, z panią dyrektor Magdaleną Rembacz na czele, zgłębiali znaczenie słów Papieża Polaka wraz z wiernymi uczestniczącymi we mszy świętej w kościele w Młynkowie. W czasie porannej Eucharystii uczniowie szkoły wystąpili z programem artystycznym, przygotowanym na okoliczność tegorocznego Dnia Papieskiego. Podczas występu zaprezentowano zarówno wiersze św. Jana Pawła II, jak i fragmenty utworów literackich Jemu dedykowanych. Wybrzmiały nastrojowe utwory muzyczne, tematycznie wpisujące się w papieskie rozważania poświęcone Matce Bożej. Całości dopełniły symboliczne sceny zwiastowania i żywego różańca w wykonaniu dziewcząt z koła teatralnego.

„Totus Tuus – Cały Twój, Maryjo” – hasło przewodnie tegorocznego Dnia Papieskiego, a zarazem motto życia św. Jana Pawła II było ogniwem łączącym występ młodzieży, a postać Maryi miała szczególne miejsce w tym niezwykłym przedstawieniu. Przygotowania części artystycznej podjęły się nauczycielki, a zarazem instruktorki szkolnych kół artystycznych, pani Barbara Kryger i pani Miłosława Nowicka. W przygotowania do uroczystości zaangażowane były ponadto: pani Joanna Kiedrowska, pani Anna Mituta, pani Sylwia Rychlik i pani Elżbieta Zdaniuk.

Po mszy św. na wychodzących z kościoła wiernych czekała słodka niespodzianka. Okolicznościowe smakołyki w barwach papieskich, opatrzone wymownym cytatem, były miłą pamiątką kolejnego spotkania ze słowem świętego Jana Pawła II. Warto wspomnieć, że pierwszy Dzień Papieski organizowany przez naszą szkołę miał miejsce dokładnie 11 lat temu, w kościele parafialnym w Boruszynie.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Mariuszowi Ziemkowi za umożliwienie występu uczniów dla społeczności lokalnej i objęcie modlitwą wszystkich zaangażowanych w przygotowanie XX Dnia Papieskiego.

M.N

 

 

By No Comment 12 października 2020
Skip to content