Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Na skwerku za kamieniem upamiętniającym patrona naszej szkoły Jana Pawła II, postanowiliśmy posadzić żółte krokusy. Przyłączyliśmy się w ten sposób do szczytnego  projektu „Krokus”. Projekt ten został zainicjowany przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście – Holocaust Education Trust Ireland. Polskim koordynatorem tej akcji jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Celem projektu „Krokus” jest upamiętnienie dziecięcych ofiar Holokaustu. Wspólne sadzenie cebulek krokusów jest niestandardową lekcją historii, w czasie której uczniowie zapoznają się z tematyką Holokaustu, a także poruszają kwestie dotyczące nietolerancji, dyskryminacji i wykluczenia. Żółte krokusy, zakwitają w pierwszych dniach wiosny, symbolizując pamięć o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu, a także nadzieję na lepsze jutro. Dziękujemy za pomoc w posadzeniu cebulek pracownikom niepedagogicznym naszej szkoły.

S.R

By No Comment 7 listopada 2020
Skip to content