Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Dnia 20.05.2021r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu –  BEZPIECZNIE NA WSI. Funkcjonariusze policji z KPP w Czarnkowie, mówili na temat niebezpiecznych miejsc w gospodarstwie i jego otoczeniu, do których dzieci nie powinny zbliżać się bez nadzoru osób dorosłych. Te miejsca to m.in.

  • niebezpieczne otwory w ziemi, szamba, otwarte wykopy, kanały, nieprzykryte studzienki;
  • dachy, rusztowania, silosy, stare, uszkodzone lub źle zabezpieczone schody, wejścia na poddasza oraz wszystkie podwyższenia, na które można się wspiąć;
  • wybiegi oraz inne miejsca, w których są zwierzęta gospodarskie;
  • miejsca pracy i przechowywania maszyn rolniczych, warsztaty i schowki, w których trzymane są ostre narzędzia;
  • magazyny, pomieszczenia i szafy, w których przechowywane są substancje chemiczne i środki ochrony roślin.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska maszyn rolniczych, podstawionych na teren boiska wiejskiego w Tarnówku przez okolicznych rolników. Dzieci jak zwykle miały dużo pytań, na które rolnicy chętnie odpowiadali. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci odblasków i książeczek.

 

Dziękujemy za możliwość udziału w tym spotkaniu: funkcjonariuszom policji z Czarnkowa, pani sołtys, okolicznym rolnikom. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji, aby życie na wsi było nie tylko pełne ciekawych doświadczeń, ale przede wszystkim było bezpieczne.

DS

By No Comment 20 maja 2021
Skip to content