Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Nasza szkoła w żółto – niebieskich barwach, JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ.  Gdy w Polsce cieszyliśmy się z nadejścia Tłustego Czwartku, oczy wszystkich nas zostały zwrócone na naszych sąsiadów ze wschodu na Ukrainę. W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, uczniowie naszej szkoły poczynili szereg działań m.in. zbiórkę darów dla uciekających uchodźców, odbyły się  pogadanki z psychologiem i pedagogiem szkolnym, dot. emocji związanych z wojną, we wszystkich klasach I – VIII, a także  zostały przygotowane kartki wdzięczności oraz liczne gazetki, które symbolizują naszą ogromną solidarność z narodem Ukraińskim. Na jej znak nasze dni mijały w kolorach żółto – niebieskich, kolor niebieski nawiązujący do barw nieba – symbol pokoju, natomiast kolor żółty – symbol zboża, bogactwa ziemi ukraińskiej.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie.   Za pośrednictwem strony https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy można dokonać wpłaty darowizny.

 

 

By No Comment 4 marca 2022
Skip to content