Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

8 kwietnia 2022 roku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w VII edycji konkursu wiedzy o generale Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. W eliminacjach wojewódzkich wystartowało czterech uczniów naszej szkoły, w kategorii IV-VI Martyna Dukat oraz Natalia Płaczek z klasy V a. Natomiast w kategorii VII – VII Hubert Berlik z klasy VII b oraz Amelia Astrid Kardasz klasa VII a. Celem konkursu było przybliżenie etapów edukacyjnych postaci, działalności i twórczości gen. Józefa Rufina Wybickiego, twórcy słów Hymnu Narodowego, Mazurka Dąbrowskiego. Uczczenie pamięci o generale Józefie Wybickim, który mieszkał w Manieczkach w gminie Brodnica. Józef Wybicki jest również, Patronem Roku 2022, w tym roku obchodzimy 200  rocznicę  jego urodzin i 225 rocznicę powstania ,,Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Niezmiernie miło, mi poinformować, że Amelia Astrid Kardasz, dostała się do finału, który wyłoni zwycięzców,  finał odbędzie się 14 maja 2022 roku, w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Rufina Wybickiego w Manieczkach, o godzinie 11.00.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE.

 

By No Comment 12 kwietnia 2022
Skip to content