Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klas I – III postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 19 grudnia z wielką radością zabrały się za wałkowanie  przyniesionego  przez Rodziców ciasta piernikowego, wycinały foremkami pierniczki z motywem Świąt Bożego Narodzenie. Po upieczeniu i ostygnięciu pierniczków uczniowie w klasach zabrali się  za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowane pierniki było tysiące – efekty owej pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Dziś w stajence …

W naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia, czyli 20 grudnia odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie klas Ia  i IIIa przenieśli nas w bardzo odległe czasy do Betlejem, miejsca narodzenia Jezusa. Główni bohaterowie jasełek to Maryja z Józefem oraz aniołowie, pastuszkowie, królowie i dzieci z różnych stron świata. Wszyscy podążają do betlejemskiej stajenki, aby złożyć dary narodzonemu Jezusowi. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Przedstawienie wzbogaciły  kolędy i pastorałki pięknie śpiewane przez małych artystów i społeczność naszej szkoły. Na zakończenie jasełek wystąpiła Emilka z klasy IIIa, która zagrała przygotowane przez siebie  kolędy na  organach.

Dzień Wigilijny pod hasłem ,,Maleńka miłość w żłobie śpi …”

Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia. Są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia marzeń. W szkole tak jak i w naszych domach przeżywamy je wspólnie. W tym roku również w klasach I – III odbyły się klasowe wigilie. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd i biesiadowanie przy wigilijnym stole. Odwiedził nas także mocno wyczekiwany przez  uczniów ,,Gwiazdor”. Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkich uczniów  upominkami. Zgoda, harmonia i wspólnie spędzony czas, chwile warte zapamiętania zostały uwiecznione na klasowych zdjęciach. Gorąco i serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu klasowych wigilii.

 E.P.

By No Comment 1 stycznia 2023
Skip to content