Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka – 18 styczna

„…kiedy Krzyś dostał misia i miś powiedział, że chciałby mieć jakieś niezwykłe imię, Krzyś powiedział od razu, że będzie się nazywał Kubuś Puchatek. I tak się też stało”

                                                                                                                                                                                                 A. A. Milne’a „Kubuś Puchatek”.

Historia Kubusia Puchatka

Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie Milne’owie zachwycili się niedźwiedzicą o imieniu Winniepeg, maskotką wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Wkrótce jego mały syn Krzyś, dostał zabawkową podobiznę zwierzęcia i nigdy się z nią nie rozstawał. Alan Alexander Milne postanowił stworzyć bajkę dla swojego syna. Jej bohaterem został zarówno Krzyś, jak i miś o słodkim imieniu Kubuś Puchatek. Autor wykreował magiczny świat z takimi bohaterami jak pełni energii Królik i Tygrysek, spokojny i lękliwy Prosiaczek, mądra Sowa, opiekuńcza Kangurzyca czy pocieszny, choć wiecznie smutny osioł Kłapouchy. Niektórzy z nich także pochodzili od zabawek Christophera. Sympatyczni mieszkańcy Stumilowego Lasu podbili serca czytelników na całym świecie, dziś cała ta gromadka, z uwielbiającym miód Kubusiem na czele, są jednymi z najpopularniejszych bohaterów bajek.

Obchody Dnia Kubusia Puchatka

Święto obchodzone jest co najmniej od 1986 roku, trudno jednak ustalić, kto był jego pomysłodawcą. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o ,,małym rozumku”, ale ,,wielkim sercu” obchodzimy 18 stycznia w dzień urodzin autora książki. Dzieci na całym świecie kochają postać Kubusia, który w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru.  W naszej szkole również postanowiliśmy tego dnia uczcić to sympatyczne święto. Uczniowie mieli okazję poznać bohaterów książki, a także wysłuchali opowiadania, które pięknie przeczytał nam Oliwier z klasy IIIa. Rozwiązywali zadania słowno – obrazkowe, wypełniali karty pracy związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi. Odtańczyliśmy wspólnie ,,misiowy taniec”, ,,brykaliśmy” po szkolnym boisku. Na koniec dnia było ,,małe co nieco” przygotowane przez Panią Dorotę Pankowską, mamę Gabrysi z klasy Ia, dla zdrowia każdy uczeń dostał łyżeczkę miodu ,,Puchatkowego” oraz  odznakę Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzień upłyną w miłej atmosferze, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

E.P.

 

By No Comment 21 stycznia 2023
Skip to content