Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Kolejny rok…, kolejna rocznica…, kolejne wspomnienie… . Już 2 kwietnia minie 18 lat, odkąd świat obiegła wiadomość o śmierci wielkiego Polaka.
Co roku nasza szkoła w sposób szczególny obchodzi wszystkie rocznice i wydarzenia związane z postacią Jana Pawła II. Tradycją naszej społeczności stały się o tej porze spotkania, którymi chcielibyśmy oddać hołd Świętemu Janowi Pawłowi II – człowiekowi wyjątkowemu, patronowi naszej szkoły. I w tym roku zaprosiliśmy na montaż słowny inspirowany twórczością naszego Patrona. Spotkanie to było także okazją do wręczenia nagród i dyplomów laureatom tegorocznego konkursu. Do tej pory przybierały one różną formę. Zmagaliśmy się w konkursie fotograficznym, recytatorskim, muzycznym czy literackim. Tym razem przyszedł czas na kolejną odsłonę. Postanowiliśmy połączyć dwie dziedziny – literaturę i malarstwo, dlatego oddaliśmy głos zarówno tym, którzy potrafią dostrzec piękno poezji, jak i tym, którzy swoje refleksje potrafią wyrazić w malarskiej formie. „Poezja Jana Pawła II – słowem i pędzlem malowana” – taki tytuł zaproponowaliśmy tegorocznym uczestnikom konkursu. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach znaleźli się:

Kategoria klas I-III
I miejsce – Daria Drob – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie,
II miejsce – Gabriela Pertek – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie,
III miejsce – Lena Kunca – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie, Emilia Ewert – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie.

Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Franciszek Turostowski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie,
II miejsce – Karolina Kapral – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie,
III miejsce – Karolina Smydra – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie.

Kategoria klas VII-VIII
I miejsce – Miłosz Głów – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie,
II miejsce – Weronika Bromberek – Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
III miejsce – Karolina Krzyśko – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie.

W trakcie środowego spotkania wręczone zostały również dyplomy i nagrody laureatom Gminnego Konkursu na prezentację multimedialną w języku polskim i angielskim – „ Piękno mojej Małej Ojczyzny”, którego również byliśmy organizatorami.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Hanna Wardęga – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie,
II miejsce – Maja Pompała – Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie,
III miejsce – Agata Smydra – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie.

Gratulujemy tym, którzy zajęli miejsca na przysłowiowym podium. Gratulujemy również ich opiekunom. Dziękujemy szanownym komisjom za pracę i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na kolejnej edycji konkursu, któremu patronować będzie nasz kochany Papież.

W.M.

By No Comment 31 marca 2023
Skip to content