Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie”.

Świętowanie XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem Jan Paweł II „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia” rozpoczęliśmy niedzielną mszą świętą, w czasie której wspominaliśmy bohatera dzisiejszego dnia. Na drugą część zaprosiliśmy do sali wiejskiej w Młynkowie, gdzie jak co roku uczestniczyć mogliśmy w montażu słowno – muzycznym poświęconym naszemu patronowi. Do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego dnia zaprosiliśmy mieszkańców Młynkowa i okolicznych miejscowości, Rodziców, absolwentów oraz uczniów naszej szkoły. Ze sceny znów usłyszeć można było ulubioną pieśń Jana Pawła II – „ Barkę”, ale także inne piękne piosenki, które dedykowaliśmy w szczególności bohaterowi dnia. Recytacja wierszy przeplatana wspomnieniami o naszym Papieżu oraz teksty muzyczne stały się przewodnim motywem spotkania. Nie zabrakło degustacji papieskich kremówek upieczonych przez Rodziców, wspólnych rozmów i chwil refleksji o wielkim rodaku.

Kolejna podróż z Janem Pawłem II i wspólnie spędzony czas z pewnością stały się  okazją do umocnienia naszej pamięci o Nim i chwilą wspomnień  o człowieku, który zapisał się w historii całego świata.

W.M.

By No Comment 16 października 2023
Skip to content