Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Uczniowie na lekcjach matematyki zostali zapoznani z zasadami gry Rummikub. Gra bardzo spodobała się uczniom naszej szkoły. Dlatego w  październiku 2023 r. został w naszej szkole założony Szkolny Klub Rummikub. 

Do klubu zapisało się 18 uczniów z klas 4-6. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w środy, na 7 i 8 lekcji.

Rummikub jest grą od 2 do 4 graczy. W grze używa się 104 kości z liczbami, w czterech kolorach o wartościach od 1 do 13 oraz 2 kości z symbolami jokerów.

Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywności i zasad fair play. Doskonali podejmowanie decyzji, analizowanie sytuacji i ocenianie ryzyka.

Podczas spotkań uczniowie doskonalą umiejętności gry świetnie  i miło spędzają czas.

HJ

ko

By No Comment 30 października 2023
Skip to content