Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Przystępując do akcji Szlachetnej Paczki, w tym roku wybraliśmy 3 osobową rodzinę. Pani Beata, która choruje na raka,  jej mąż Jerzy, który wykonuje różne prace, pomaga pani Beacie w domu, oraz sprawują opiekę nad bratem pana Jerzego, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Przymusowa rezygnacja z pracy oraz kosztowne leczenie pani Beaty sprawiły, że rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Państwo żyją z renty pana Krzysztofa oraz emerytury pani Beaty, co daje łącznie kwotę 5721 zł. Wydatki jakie ponosi rodzina na rachunki, żywność, a przede wszystkim leczenie pani Beaty to kwota 4788 zł. W budżecie domowym na jednego członka rodziny miesięcznie pozostaje zaledwie 311 zł. Największą siłą i motywacją dla pani Beaty do walki z chorobą są dzieci i wnuki. To dla nich warto wstać z łóżka, mimo że często doskwiera bardzo złe samopoczucie. Także opieka nad niepełnosprawnym intelektualnie szwagrem, daje pani poczucie, że jest komuś potrzebna, że ma dla kogo żyć. Ta trzyosobowa rodzina potrzebuje trzech kluczowych potrzeb:

  1. Żywności (tylko sucha, makarony, ryż, kasza itp.), Komplet: kołdra (160 x 200 cm) + dwie poduszki do spania. Dwa komplety pościeli, ręcznik kąpielowy, ciepły koc. Są to rzeczy, na które brakuje pieniędzy, bo zawsze jest coś bardziej potrzebne, a rodzina ma już stare pościele, kołdrę i poduszki. 
  2. Odzieży
    Ubrania są bardzo drogie, przy wydatkach na leczenie rodzina nie może sobie pozwolić na zakup nowych. Noszą to, co dostaną po dzieciach.
  1. Obuwia
    Poszczególni członkowie rodziny mają już stare, zniszczone buty.

AKCJA TRWA DO 14 GRUDNIA

Jak co roku pieniądze, które zebraliśmy ze sprzedaży rogali przeznaczymy na potrzeby tej rodziny, ale niestety nie wystarczy na wszystko, dlatego też kierujemy wielką prośbę prócz zbiórki żywności postawimy także puszkę  w sekretariacie w Młynkowie. Chętne osoby mogą wrzucać pieniądze do puszki lub można przynosić żywność długoterminową.

DZIĘKUJEMY ZA WASZE DOBRE SERCA!

Szkolny Klub Wolontariusza

By No Comment 26 listopada 2023
Skip to content