Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Dzień ten powstał z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia w 1988 roku, a jej nieodłącznym elementem jest czerwona kokarda. Symbolizuje ona solidarność z osobami żyjącymi z wirusem HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. Idea ta została zapoczątkowana w 1991 roku. Kokardka ta ma kształt odwróconej litery „V”, ponieważ nie odniesiono jeszcze zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji biorąc udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez pedagoga szkolnego. 

Zajęcia edukacyjne poświęcone profilaktyce HIV i AIDS stały się okazją do dyskusji o chorobie, która corocznie zabija kilka tysięcy Polaków, zapobieganiu zarażeniu wirusem HIV i wsparciu dla tych, którzy zostali zarażeni. Poruszony został również problem tolerancji wobec osób zarażonych HIV i chorych na AIDS. Uświadomiono uczniom, że osoby te są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i maja prawo do normalnego życia, ale też obowiązek chronienia innych przed zakażeniem.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS – Agenda Ministra Zdrowia, na której znajduje się wiele cennych i ważnych informacji: aids.gov.pl

By No Comment 3 grudnia 2023
Skip to content