Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 17 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się kolejny MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK  dla klas I – III. W tym roku konkurs odbył się w sali wiejskiej w Tarnówku. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, upowszechnianie kolęd i pastorałek, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, integrację dzieci uzdolnionych muzycznie. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawców i rodziców przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami.    Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Konkurs stał się już tradycją naszej szkoły. W jury zasiedli p. Bogdan Garstecki, p. Małgorzata Hejdysz, p. Longina Moszczyńska, którzy po długich naradach postanowili przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce  

– Lena Kunca  kl. III  SP Boruszyn

– Józefina Rajek kl. III  SP Boruszyn

II miejsce   

– Michalina Mazur  kl. III  SP Boruszyn

– Emilia Łapka  kl. II SP Młynkowo

III miejsce

Emilia Kostyk  kl. II  SP Boruszyn

– Wojciech Hyjek  kl. I  SP Boruszyn

– Hanna Partyka kl. II  SP Boruszyn

Wyróżnienia: 

–  Oliwia Bydołek  kl. III  SP Boruszyn

–  Emilia Ewert  kl. II    SP Młynkowo

–  Melania Konieczna kl. I   SP Młynkowo 

D.G.

By No Comment 20 stycznia 2024
Skip to content