Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W sobotę 23.03.2024 r. odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Młynkowa. Droga krzyżowa rozpoczęła się sceną przy figurze Matki Bożej a zakończyła się pięknym tańcem ze światłami przy domu państwa Łapka. Scenkę skazania Jezusa na śmierć przedstawili bardzo realistycznie rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie. Rodzice i uczniowie również wspaniale przedstawili stację VIII Jezus pociesza płaczące niewiasty. Do rozważań każdej stacji włączyli się rodzice, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły.  Po każdej stacji  niesienie krzyża przejmowały grupy działające w  parafii z Młynkowa, Tarnówka i Boruszyna oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt.

A.M.

 

By No Comment 25 marca 2024
Skip to content