Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

W historii  Polski tak się składa,

był kiedyś ponad wiek niewoli;

11 listopada

nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek do przeszłości,

ten dzień na zawsze dla Polaka

pozostał Dniem Niepodległości.

W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie biorący udział w kole historycznym oraz małego patrioty w oparciu o scenariusz literacko-muzyczny przedstawili wydarzenia z historii Polski od kiedy Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy, aż do odzyskania niepodległości w 1918 r. 

Dlaczego świętujemy tak ważny dla nas dzień ? Otóż, 11 listopada to dla Polaków niezwykły dzień, dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bez tego dnia nie byłoby nas Polaków, nie byłoby polskiej szkoły, nie byłoby polskiej historii, bohaterów minionych lat. Dlatego my Polacy co roku upamiętniamy ten dzień przez akademię przygotowana przez uczniów dla uczniów. 

Nasza szkoła włączyła się w akcje ,,Szkoła do Hymnu” oraz ,,Przesyłamy 105 pozdrowień na 105 lat niepodległości”. Jest to wspaniała lekcja patriotyzmu, dla Nas młodych Polaków. 

By No Comment 10 listopada 2023
Skip to content