Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

15 września nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest rozbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Jest to także dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uczniowie klas I-III poznali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, ale także TALENTY. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi, okazało się również, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence o kropce i braliśmy udział w różnych zabawach. A na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – czyli prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów, czasem wystarczy zacząć od kropki…To był wspaniały dzień dla nas wszystkich. 

BYŁO KOLOROWO, RADOŚNIE I „KROPKOWO”!!!                                            JD

By No Comment 16 września 2023
Skip to content