Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie

Instytut Poznański jest organizatorem konkursu „Żywe Powstanie 2023”.

Konkurs skierowany jest do:

a) uczniów szkół podstawowych klas 1-4,
b) uczniów szkół podstawowych klas 5-8,
c) uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs ma na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Wielkopolskiego, a także popularyzację tego historycznego wydarzenia w Wielkopolsce i w Polsce.

W tym roku uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w kategorii indywidualnej i grupowej pod hasłem „105 lat radości z Wolności”.

Uczestnicy indywidualni w kategorii wiekowej klas szkół podstawowych 1- 4 będą musieli zmierzyć się z zadaniem wykonania pracy plastycznej w formie prezentacji kaligrafii, rysunku, obrazu, grafiki lub komiksu nawiązującego do historii Powstania Wielkopolskiego.

Dla starszych uczniów tj. klas 5 – 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych przewidziane są dwie kategorie: indywidualna i grupowa.

Kategoria artystyczno – literacka, indywidualna, polega na napisaniu wiersza albo tekstu piosenki nawiązującej do Powstania Wielkopolskiego we współczesnym, nowatorskim ujęciu, a następnie przedstawienia jej w formie odczytu lub performensu artystycznego (monodram, performance śpiewany/instrumentalny);

Z kolei kategoria artystyczno – literacka, grupowa, polega na stworzeniu podcastu, teledysku, relacji lub odtworzenia sceny z Powstania Wielkopolskiego i przedstawienia w formie muzyczno-teatralnej.

Termin zgłoszeń upływa 12 listopada 2023 roku.

Prace należy przesyłać pocztą tradycyjną na adres:
Fundacja Instytut Poznański, ul. Młyńska 14, 61-730 Poznań lub przesłać na adres email: instytut@poznanski.org

Regulamin konkursu na stronie internetowej Instytutu Poznańskiego

 

 

By No Comment 5 listopada 2023
Skip to content